A KEZDETEK                        FELKÉSZÜLÉSTŐL
       A tizenhét éves Wehovszky Kíra Tícia   A VILÁGBAJNOKSÁGIG
       2016-ban kezdett el íjászkodni. Már   2021-ben Magyarországon került
       korábban is érdekelte ez a sport, ám az   megrendezésre a 3D-s Íjász Világbajnokság.
       igazi elhatározást Az éhezők viadala című   Ez a verseny egészen rendhagyó módon
       film adta neki. Kírát szülei a kezdetektől   alakult Sötétvölgyben. A 2020-ban
       támogatták, és a mai napig mellette állnak.  elhalasztott világbajnokságot az idei Európa-
        „Apukámnak nagyon tetszett az ötlet,   bajnoksággal együtt rendezték meg.
       hogy íjászkodni szeretnék, ő a legnagyobb   Kíra edzője főként apukája, ám az egy
       támogatóm ebben.” Nagypapája vadász   éven át tartó felkészülés során többen is
       volt, így mondhatni, a vérében van, nem   a segítségére voltak. Az alapoktól kezdtek
       is csoda, hogy idővel egyre nagyobb   mindent, és újra felépítették a lövésciklust.
       eredményeket kezdett elérni. A sport   Fokozatosan haladtak, ám a COVID-19 járvány
       szeretetéhez hozzájárult az íjászatot   közbeszólt, nem tarthattak edzéseket. Ennek
       körülvevő szellemiség, az íjászok   ellenére jól fel tudták építeni a technikát.
       sportszerűsége és barátságos közege. „Az   A világbajnokság három versenynapból
       volt a legszimpatikusabb mikor elkezdtem,   állt, minden nap új pályán kellett teljesítenie
       hogy mindenki nagyon kedves volt.”  a versenyzőknek. Kíra elmondása szerint
                                         ezek viszonylag nehezek voltak, nem a
       „NEM VAGYOK OLYAN                 szokványos módon lettek felépítve az elemek,
       IZGULÓS TÍPUS”                    és a távolságok is nagyobbak voltak.
       Az íjászathoz türelem kell, összeszedettség   „Már egy éve készültem rá, és úgy indultam
       és nyugalom. Kíra viszonylag nyugodtan áll   el, hogy mindenképp meg akarom nyerni” –
       a versenyekhez, az első lövések után elmúlik   ez az elszántság és lendület vitte őt a dobogó
       a drukkja. Hagyományőrző íjat használ,   legfelső fokára a harmadik nap végére.
       melynél az ember sokkal jobban magára   Idén megszerezte a Történelmi Íjász
       van utalva. „A tradícionális íj nekem AZ íj.”  Országos Bajnokság első helyét is. „A
        Első versenyén 2017-ben vett részt   történelmi versenyeket azért szeretem,
       Szekszárdon, Sötétvölgyben az Alisca   mert nagyon jó hangulat szokott lenni.”
       Nyilai Íjász Egyesület szervezésével. Kíra
       szekszárdiként azóta is az egyesület tagja.   SOSINCS MEGÁLLÁS!
       Egy év elteltével már több országos szintű   Bár 2021 számos sikert hozott Kírának, a
       megmérettetésen is részt vett, legelőször a   jövő év sem tartogat kevesebb izgalmat. 2022
       Suli Íjász Bajnokságon, ahol 4. helyezett lett.  elején megrendezésre kerülnek a Teremíjász
        „Izgalmas volt, mikor elkezdtem többet lőni   Országos Bajnokságok, valamint ebben az
       az embereknél.” Az évek alatti tapasztalat   évben szintén Magyarországon bonyolítanak
       gyarapodásával a versenyek izgalma   le egy nemzetközi versenyt, a Történelmi
       átalakult. „Nem vagyok legyőzhetetlen,   Íjász Világbajnokságot. Kíra célja ugyanolyan   hamarosan megkezdi a felkészülést, hogy a
       akadnak nálam jobbak, de kevésbé   jól szerepelni, és elhozni az aranyérmet.   legjobb formáját nyújthassa. Hosszabbtávú
       izgulok, mert nagyjából tudom, hol   Ezen kívül az Országos Bajnokságokon   célja a mesteríjász cím megszerzése.
       tudok lenni, ha beleadom magam.”  is szeretne részt venni. Ennek érdekében                (Vörös Rebeka F.)